جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
درباره ما|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|نقشه سايت
لینک ها

 

 
 
 

پايگاه اطلاع رساني دولت

 
 

 
  مركز طبع و نشر قرآن كريم

 

 

  فراخوان دومین همایش بین المللی سواد رسانه ای و اطلاعاتی با موضوع خانواده

 

 

اخبار > ملاقات ریاست سازمان با سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات ریاست سازمان با سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان
ملاقات ریاست سازمان با سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان

بوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه سلسله برنامه‌های سفر خود به پايتخت افغانستان (كابل)، با محمدرسول باقری، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

ابراهیمی‌ترکمان در اين ديدار گفت: مردم ایران و افغانستان در طول تاریخ روابط دو کشور همواره به یکدیگر مهر و محبت داشتند و نیز،‌ دولت‌ها پیرو این نگاه مردمی بودند و سیاست‌های خود را براساس حُسن همجواری و پیوندهای عمیق تمدنی و فرهنگی پی‌ریزی کرده‌اند.

وی افزود: امیدوارم نخبگان فرهنگی نقش خود را در گسترش روابط دو کشور ارتقا ببخشند و به مشارکت اهالی علم و فرهنگ دو کشور و برپایی نشست‌های دو کشور برای تعمیق روابط فرهنگی ایران و افغانستان بیش از پیش کوشش شود.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي همچنين ابراز امیدواری کرد؛ به زودی هفته فرهنگی ایران در افغانستان و هفته فرهنگی افغانستان در ایران و همچنین، هفته‌های مشترک قرآنی دو کشور برگزار شود.

محمدرسول باوری، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان نیز با بيان سخناني، گسترش روابط فرهنگی و هنری دو کشور در بخش‌های مختلف را نیاز جامعه افغانستان دانست و بر اهتمام آن وزارتخانه برای همکاری‌های مشترک تأکید کرد.

در ادامه این دیدار که بهرامی، سفیر ایران در افغانستان و رؤسای دانشگاه‌های فردوسی و گیلان و نمایندگان دانشگاه‌های علامه طباطبایی (ره) و بیرجند حضور داشتند، عثمانی، وزیر ارشاد حج و اوقاف افغانستان و اهالی هنر افغانستان دیدگاه‌های خود را درباره توسعه روابط دو کشور بیان کردند.


٢٣:٠٦ - 1397/02/02    /    شماره : ٧٠٣٧٩٣    /    تعداد نمایش : ٨٨خروج