دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧
درباره ما|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|نقشه سايت
لینک ها

 

 
 
 

پايگاه اطلاع رساني دولت

 
 

 
  مركز طبع و نشر قرآن كريم

 

 

  فراخوان دومین همایش بین المللی سواد رسانه ای و اطلاعاتی با موضوع خانواده

 

 

اخبار > حضور معاون رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ویژه برنامه عاشورا


  چاپ        ارسال به دوست

حضور معاون رایزن فرهنگی در ویژه برنامه عاشورا شبکه تلویزیونی خورشید
حضور معاون رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ویژه برنامه عاشورا

حضور معاون رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ویژه برنامه عاشورا شبکه تلویزیونی خورشید

گروه معارف دینی شبکه جهانی تلویزیون خورشید افغانستان ویژه برنامه زنده ای را به مناسبت ایام عاشورا تدارک دیده بود. در این برنامه که بسیاری از علمای شیعه و اهل سنت افغانستان حضور داشتند از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان مهمان ویژه دعوت به عمل آمده بود که جناب آقای دکتر نوروزی، معاون رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل از طرف این نمایندگی در این برنامه شرکت کرد.

وی ابتدا به تشریح اداب و رسوم مردم ایران در ایام عزای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و مقایسه آن با عزاداری مردم افغانستان پرداخت و عنوان کرد درون مایه عزاداری این ایام درسراسر جهان یکی است که همان حزن و اندوه عزای امام حسین(ع) و تلاش برای یادآوری و تکرار درس های عاشورا می باشد اما ممکن است در برخی جزئیات عزاداری بنا بر رسوم محلی بین مناطق مختلف تفاوت هایی وجود داشته باشد.

حضور معاون رایزن فرهنگی در ویژه برنامه عاشورا شبکه تلویزیونی خورشید

 

در ادامه به درس های عدالت خواهی، ظلم ستیزی و حراست از سنت های دینی به عنوان مهم ترین درس های عاشورا اشاره شد و توجه به این درس ها به عنوان کلید راهگشای مسایل کنونی جهان اسلام عنوان شد. همچنین تاکید شد که مشکل اساسی امروز جهان اسلام رشد گفتمان تکفیر و فاصله گرفتمان از گفتمان تقریب است که باید با تلاش فراوان در راستای توسعه گفتگو بین نخبگان جهان اسلام و بالا بردن فرهنگ تحمل و مدارا این مشکلات را حل کرد.


١١:١٥ - 1396/07/22    /    شماره : ٦٨٧٧٣٣    /    تعداد نمایش : ١٩٩خروج