جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
درباره ما|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|نقشه سايت
لینک ها

 

 
 
 

پايگاه اطلاع رساني دولت

 
 

 
  مركز طبع و نشر قرآن كريم

 

 

  فراخوان دومین همایش بین المللی سواد رسانه ای و اطلاعاتی با موضوع خانواده

 

 

اخبار > بازدید رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل از انجمن خوشنویسان افغانستان


  چاپ        ارسال به دوست

انجمن خوشنویسان افغانستان
بازدید رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل از انجمن خوشنویسان افغانستان

بازدید رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل از انجمن خوشنویسان افغانستان

آقای رضا ملکی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل با حضور در دفتر انجمن خوشنویسان افغانستان ضمن ملاقات با اعضای این انجمن به گفتگو پرداخت.

در ابتدای این ملاقات آقای غلامی رئیس انجمن خوشنویسان افغانستان ضمن خوشامد گویی و ابراز خرسندی از حضور رایزن فرهنگی کشورمان در محل انجمن اظهار داشت : انجمن خوشنویسان افغانستان در حدود بیست سال است که فعالیت می نماید و دارای 20 نفر عضو می باشد ولی به علت عدم توجه شایسته به هنر و به ویژه خوشنویسی در افغانستان فعالیتها با مشکلات فراوانی از جمله کمبود امکانات مثل سالن گالری و ........... روبرو می باشد.

انجمن خوشنویسان افغانستان

آقای غلامی ادامه داد: تا کنون با شخصیتها و مقامات اعم از دولتی ، خصوصی و حتی علما ملاقاتهایی را داشته ایم که آنان نیز قول مساعدت داده ولی عملا اتفاق خاصی نیافتاده است.

رئیس انجمن خوشنویسان افغانستان افزود: در گذشته از مساعدتهای رایزنی فرهنگی بهرمند شده ایم لیکن به صورت مقطعی و مداوم نبوده است لذا از جنابعالی درخواست داریم ما را در راه فعالیتهای هنری یاری نموده تا بتوانیم به فعالیت خود ادامه دهیم.

در ادامه این ملاقات آقایان رستمی با درجه استاد فوق ممتاز ، محمد اکبری استاد درجه ممتاز ، سید انور سجادی استاد خطاط ، فواد حقیقت خطاط ، محمد پیکان از اعضای انجمن یک به یک به تشریح مشکلات فرا روی فعالیتهای انجمن پرداختند.

سپس آقای رضا ملکی رایزن فرهنگی کشورمان ضمن قدردانی از استقبال و پذیرایی اعضای انجمن ، از اینکه در جمع هنرمندان خطاط که به عنوان یکی از هنرهای اصلی می باشد، حضور یافته است ابراز خوشنودی نمودند.

آقای ملکی در ادامه گفت: جای بسیار تقدیر برای شما هنرمندان وجود دارد که با کمترین امکانات گردهم آمده و جمع گرم و فعالی را تشکیل داده اید .

رایزن فرهنگی کشورمان افزود : ما آمادگی خود را برای همکاری و مساعدت به انجمن اعلا م داشته  ولی برای شروع همکاری مجدد باید از توان ، استعداد و نیازهای شما مطلع باشیم لذا از رئیس و اعضای انجمن درخواست دارم که شرحی از وضعیت انجمن و امکانات مورد نیاز را به رایزنی ارسال داشته تا ما نیز در حد امکان با انجمن همکاری نماییم.

ایشان همچنین در پایان آمادگی مجدد رایزنی را برای استفاده از حضور هنرمندان خوشنویس و اعضای انجمن  و نمایش آثار آنان در برنامه های خود اعلام نمود.

 

شایان ذکر است آقای حمیدرضا شیرزاد کارشناس رایزنی در این بازدید حضور داشتند.


٠٧:١٧ - 1396/10/02    /    شماره : ٦٩٤٤٢١    /    تعداد نمایش : ١٢٤خروج